مقالات

هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟

جواهر یکی از بی نظیرترین متریال هایی است که برای تهیه انواع زیورآلات مانند انگشتر، گوشواره، گردنبند و…استفاده می شود. جواهر به دلیل زیبایی و جلوه خاص و متفاوتی که نسبت به سایر زیورآلات دارد، مورد توجه اغلب بانوان قرار می گیرد. بسیاری از بانوان مایل هستند تا حداقل یک انگشتر زیبا از جواهر را در میان سایر زیورآلات خود داشته باشند؛ اما اکثر افراد قادر به انتخاب صحیح انگشتر جواهر نیستند. به همین دلیل ما در این مطلب بر آن شدیم تا به بررسی اینکه هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟ بپردازیم. برای دانستن اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

تفاوت میان انگشتر طلا و انگشتر جواهر چیست؟

قبل از پاسخ به این سوال که << هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟ >> بهتر است با تفاوت میان انگشتر طلا و انگشتر جواهر آشنا شوید. برای تهیه انگشتر طلا از آلیاژ طلا استفاده می شود که معمولاً میزان عیار آن بین 10 تا 24 است. در ایران نیز طلای 18 عیار از ارزش بیشتری برخوردار است. برای درست کردن انگشتر جواهر علاوه بر طلا، از سنگ قیمتی جواهر نیز استفاده می شود. درواقع برای تهیه انگشتر جواهر از 2 متریال زینتی استفاده می شود. در اکثر مواقع وزن انگشتر جواهر نسبت به انگشتر طلا بیشتر است. انگشتر جواهر نسبت به انگشتر طلا به دلیل وجود جواهر از قیمت بالاتری برخوردار است.

 

در حین خرید انگشتر جواهر باید به نوع جواهر توجه کنید

هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟ در هنگام خرید انگشتر جواهر باید به نوع جواهر توجه شود. معمولاً جواهر به دو شکل اصل و اتمی در هنگام ساخت استفاده می شود. چنانچه برای تهیه انگشتر جواهر از سنگ های اصل و قیمتی استفاده شود، آن انگشتر به نام انگشتر جواهر اصل نیز شناخته می شود. در صورتی که برای ساخت انگشتر جواهر از سنگ های اتمی استفاده شود، آن انگشتر به نام انگشتر جواهر اتمی شناخته می شود. قیمت انگشتر جواهر اصل از قیمت انگشتر اتمی بیشتر است. همچنین استفاده از جواهر اصل در انگشتر باعث زیبایی و جلوه بیشتر آن نیز می شود.

 

در هنگام خرید انگشتر جواهر به جنس جواهر دقت کنید

جواهری که برای ساخت انگشتر استفاده می شود دارای انواع مختلفی است. هر انگشتر جواهر از دو بخش پایه و سنگ تشکیل می شود. برای تهیه پایه از آلیاژ طلا با عیار و رنگ متفاوت استفاده می شود. برای تهیه انگشتر جواهر از جواهراتی با جنس های مختلف نیز تشکیل می شود. یاقوت، مروارید، عقیق، الماس، آمیتیست، زمرد و…چند نمونه از جواهرت با ارزشی هستند که برای درست کردن انگشتر استفاده می شوند. هر فردی مطابق با سلیقه خود می تواند از هر یک از جواهرت ذکر شده برای ساخت انگشتر جواهر استفاده کند.

هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟

هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟

در هنگام خرید انگشتر جواهر به رنگ پوست توجه کنید

خرید انگشتر جواهر بهتر است طبق رنگ پوست انجام شود. خرید انگشتر جواهر مطابق با رنگ پوست کمک می کند تا انگشتر روی دست از جلوه و نمای بیشتری برخوردار باشد. برای مثال کسانی که دارای پوست روشن و انگشت های کشیده ای هستند می توانند از انواع انگشتر با جواهراتی مانند الماس، مروارید، عقیق و…استفاده کنند. افرادی که دارای پوست دست تیره ای هستند، بهتر است انگشتر جواهری را با پایه طلای سفید و جواهری به رنگ سبز یا قرمز خریداری کنند.

 

انگشتر جواهر را مطابق با سن خریداری کنید

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند در زیبایی و جلوه بیشتر انگشتر جواهر تاثیرگذار باشد، انتخاب انگشتر مطابق با سن فرد است. معمولاً افرادی که مایل به خرید انگشتر جواهر برای نشان ازدواج خود هستند، انگشترهایی را با رنگ سفید مانند انگشتر جواهر الماس یا انگشتر جواهر مروارید انتخاب می کنند. دختران جوان و کسانی که وارد دوره میانسالی نشده اند علاقه چندانی به خرید جواهرات رنگی ندارند. کسانی که دوره میانسالی خود می گذرانند می توانند انگشترهایی را با جواهری به رنگ قرمز، سبز، بنفش و…انتخاب کنند. معمولاً جواهراتی از جنس یاقوت کبود، یاقوت قرمز، زمرد و…برای افرادی با سنین بالای ۳۵ یا ۴۰ سال مناسب است.

 

کلام آخر

در این مطلب به توضیح پاسخ این سوال که در هنگام خرید انگشتر جواهر به چه نکاتی دقت کنیم؟ پرداختیم. دانستیم که عیار پایه انگشتر جواهر، جنس جواهر، نوع جواهر و…از نکاتی هستند که هنگام خرید انگشتر جواهر باید به آن توجه شود. کسانی که قصد خرید انگشتر جواهر را دارند، بهتر است برای خرید به گالری یا مراکز معتبری که فروش انواع جواهر را با ارائه فاکتور رسمی انجام می دهند، مراجعه کنند. گالری طلا و جواهری گارنت یکی از به روز ترین و معتبر ترین مراکزی است که انواع انگشتر طلا و جواهر را به صورت حضوری و غیر حضوری با ارائه فاکتور معتبر و قیمت مناسب به فروش می رساند. شما می توانید با مراجعه به گالری طلا و جواهری گارنت نمونه های مختلف انگشتر جواهر را مطابق با سلیقه خود خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *