مقالات

چگونه انگشتر طلا را کوچک کنیم؟

روش‌های کوچک کردن انگشتر طلا

یکی از نکاتی که دانستن آن برای تمام ما ضروری است این است که چگونه انگشتر طلا را کوچک کنیم؟ ممکن است همه ما به بهانه‌ها و مراسم‌های مختلف انگشتر طلا هدیه بگیریم. در نتیجه به علت آنکه خودمان هنگام خرید حضور نداشتیم ممکن است سایز انگشتر برای‌مان بزرگ باشد. همچنین ممکن است به علت تغییر وزن انگشترهای قدیمی دیگر سایز دست‌مان نباشند. پس دانستن روش‌های کوچک کردن انگشتر طلا مفید و لازم است.

برای تنگ کردن انگشتر به دو روش کلی می‌توان اقدام کرد. روش اول مراجعه به مراکز تعمیرات طلا و روش دوم استفاده از روش‌های خانگی است. استفاده از هر دو روش می‌تواند مزایا و معایبی داشته باشد که بنا بر شرایط می‌توانیم تصمیم بگیریم کدام روش مفید است.

انگشتر سایز مناسب

انگشتر سایز مناسب

تغییر سایز انگشتر طلا با مراجعه به تعمیرکار متخصص

یکی از اصولی‌ترین روش‌های کوچک کردن انگشتر، این است که به صورت حضوری به مراکز تعمیرات طلا مراجعه کنیم. معمولا تمام مراکز خرید طلا، یک یا چند مغازه تعمیراتی دارند. می‌توانیم به آن‌ها مراجعه نموده و پس از پیدا کردن سایز انگشت خود، انگشتر را به آنان سپرده و پس از مدتی انگشتر سایز شده را تحویل بگیریم.

افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند با مهارت‌ بالا انگشتر را کوچک می‌کنند تا از میزان ارزش انگشتر کاسته نشود. تعمیرکاران طلا با روش‌های مختلفی این کار را انجام می‌دهند. در روش اول، با نصب دو حلقه فلزی کوچک بر روی انگشتر آن را کوچک می‌کنند. قبل از انتخاب این روش باید یک بار امتحان کنید تا مطمئن شوید حلقه‌های فلزی به دست‌تان فشار وارد نمی‌کند و اذیت نمی‌شوید.

روش دوم، استفاده از برش دادن و دوباره جوش دادن طلا است که شخص متخصص با ظرافت و دقت فراوان این کار را انجام می‌دهد و هیچ اثری از جوش بر روی طلا باقی نمی‌ماند. این روش دو عیب دارد یک اینکه، مقداری از وزن طلا کاهش می‌یابد و دوم اینکه دیگر نمی‌توانید انگشتر را به سایز اولیه خودش بازگردانید. روش سوم، استفاده از حلقه‌های داخلی و یا قفل و لولا است که توسط تعمیرکار متخصص بر روی انگشتر شما قرار می‌گیرند و انگشتر را کوچک می‌کنند و اگر هر زمان بخواهید انگشتر را به اندازه قبلی بازگردانید به راحتی قابل انجام است.

روش‌های خانگی کوچک کردن انگشتر طلا-گلدگارنت

روش‌های خانگی کوچک کردن انگشتر طلا-گلدگارنت

روش‌های خانگی کوچک کردن انگشتر طلا

درست است که کوچک کردن انگشتر طلا با مراجعه به متخصص بسیار منطقی‌ و اصولی‌ می‌باشد اما ممکن است نتوانید یک متخصص قابل اعتماد پیدا کنید که انگشتر با ارزش خود را به او بسپارید. همچنین ممکن است به تخصص او اعتماد نداشته و نگران باشید که انگشترتان را خراب کند. بنابراین نیازمند دانستن روش‌های خانگی برای تنگ کردن انگشتر هستید.

حلقه‌های پلاستیکی از جنس سیلیکون در بازار موجود هستند که مخصوص همین‌کار می‌باشند. بعد از تهیه حلقه‌ها و نصب بر روی انگشتر به سایز مورد نظر می‌رسید. پیچاندن نخ به دور رکاب انگشتر از دیگر روش‌های سنتی و قدیمی است که با توجه سادگی و قابل دسترس بودن نخ، از ساده‌ترین روش‌ها محسوب می‌شود. این روش یک عیب بزرگ دارد و آن هم عدم زیبایی است. بعد از استفاده از نخ ممکن است دیگر انگشتر در دست شما زیبایی سابق را نداشته باشد.

استفاده از چسب‌های مقاوم و بی‌رنگ همچون چسب حرارتی، آکواریوم و… از دیگر روش‌هاست. در این شیوه هم زیبایی انگشتر حفظ می‌شود و هم اینکه هر زمان بخواهید انگشتر را بزرگ کنید به راحتی قابل انجام است. در این میان باید توجه کنید که چسب را با دقت فراوان بر روی انگشتر بریزید که قسمت‌های دیگر انگشتر چسبی نشود. اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید این کار را با دقت انجام دهید. می‌توانید از تعمیرکاران طلا بخواهید که با چسب انگشترتان را تنگ کنند.

کلام آخر

اگر به دلایل مختلفی همچون هدیه گرفتن و یا تغییر وزن، انگشترتان دیگر اندازه نیست و مدام نگران افتادن از دست‌تان هستید و نمی‌توانید با خیال راحت از انگشتر استفاده کنید و با خود فکر می‌کنید چگونه انگشتر طلا را کوچک کنیم؟ دیگر نگران نباشید و بدانید که با روش‌های مختلفی می‌توان این مهم را انجام داد. فقط کافیه بعد از خواندن این مقاله روشی که به نظرتان از همه مناسب‌تر است و شرایطش را دارید انتخاب نموده و اقدامات لازم را انجام دهید. یک نکته مهم دیگر که باید در انتخاب روش‌ها مدنظر قرار دهید این است که اگر کاهش وزن موقتی دارید و یا باردار هستید حتما باید از روش‌هایی استفاده کنید که به آسانی بتوان دوباره انگشتر را بزرگ کرد بدون آنکه در ظاهرش تغییری ایجاد شود. برای مشاهده روش‌های بزرگ کردن انگشتر می‌توانید به دیگر مقالات سایت در این زمینه مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *