مقالات

کاربرد زمرد در زیورآلات طلا

کاربرد زمرد در زیورآلات طلا

زمرد کاربرد بسیار زیادی در زیورآلات طلا دارد. شاید برای بیشتر مردم باور نکردنی باشد که قیمت زمرد از الماس بیشتر است یا حتی می تواند دو برابر قیمت الماس باشد. زمرد رنگ بسیار زیبایی دارد که باعث می شود طلا و جواهرات جلوه زیباتری داشته باشند. رنگ طلای زرد با رنگ زمرد سبز کم رنگ می تواند زیبایی چشمگیری را به وجود آورد. زمرد در زیورآلات طلا بسیار استفاده می شود، اما برای زیورآلات سلطنتی بیشتر استفاده شده و جلوه خاصی به زیورآلات می دهد.

 

انواع زمرد در زیورآلات طلا

زمرد رنگ خیره کننده و زیبایی دارد که باعث شده است هر بیننده ای به سمت این گوهر گران بها جذب شود. زمردها انواع مختلفی دارند که گران قیمت ترین آن ها رنگ سبز کم رنگ دارند که بسیار شفاف و زیبا است. البته زمرد رنگ های دیگری نیز دارد. یکی از این رنگ های که بسیار پرفروش و زیبا است رنگ سبز است که به آبی می زند، اما رنگ اصلی آن سبز بوده و ترکیب سبز و آبی خیلی چشم گیر و زیبا است.

  • زمرد سبز برزیلی: سنگ زمرد برزیلی رنگی زیبا دارد و به سوی سبز عمیق می رود. همانطور که از نام این سنگ گرانبها پیداست این سنگ از معادن برزیل استخراج می شود، رنگ و زیبایی این سنگ سبب شده است تا علاوه بر زمرد برزیلی نام دیگری مانند ترمالین داشته باشد.
  • سنگ زمرد چشم گربه ای: این سنگ رنگی مانند رنگ چشم گربه دارد؛ به همین دلیل به اسم چشم گربه ای معروف است. این سنگ خیلی کم پیدا می شود و قیمت بسیار بالایی دارد.
  • زمرد زامبیایی: از نام این سنگ زیبا پیداست که از کشور زامبیا بوده و بسیار زیبا و شفاف است. این نوع سنگ کیفیت بالایی دارد و در بسیاری از جواهرات طلا از آن استفاده می شود. استفاده از این سنگ برای زیورآلات طلا زیبایی آنها را چند برابر می کند.
کاربرد زمرد در زیورآلات طلا

کاربرد زمرد در زیورآلات طلا

ویژگی های سنگ زمرد

زمرد یکی از گوهرهای طبیعت به شمار می رود. پس بسیار مهم است و ویژگی های فراوانی دارد. بیشتر ویژگی های سنگ زمرد در رنگ، کیفیت، درخشندگی، وزن و شفاف بودن آن است. داشتن این ویژگی ها برای زمرد بسیار مهم است و باعث پدید آمدن یک زمرد اصل می شود.

  • رنگ زمرد: زمردها رنگ های مختلف و زیبایی دارند؛ اما هرچه که رنگ زمرد پررنگ تر باشد زیباتر است و قیمت بیشتری دارد. البته رنگ های کم رنگ زمرد نیز زیبایی خاص خود را دارند و در بسیاری از جواهرات مورد استفاده قرار می گیرند.
  • درخشندگی سنگ زمرد: سنگ زمرد به وسیله تراش درخشندگی پیدا می کند. هرچه تراش زیباتر و با کیفیت تر انجام شود، درخشندگی سنگ زمرد نیز بیشتر می شود و حالت زیباتری به خود می گیرد.
  • وزن سنگ زمرد: زمرد وزن های مختلفی دارد و در اندازه های مختلفی پیدا می شوند. وزن زمرد بر قیمت آن بسیار تأثیر دارد و زمرد بزرگ تر معمولاً قیمت بالاتری خواهد داشت.
  • کیفیت سنگ زمرد: کیفیت سنگ زمرد در زیورآلات بسیار مهم است و باعث می شود جواهرات زیبا و درخشنده باشند.

 

کاربرد سنگ زمرد برای جواهرات

استفاده از سنگ زمرد برای جواهرات می تواند زیبایی جواهرات را دو چندان کند. بیشتر خانم ها علاقه خاصی به جواهرات زیبا و متنوع دارند. یکی از انتخاب های عالی برای این بانوان می تواند انتخاب طلا و جواهراتی باشد که سنگ زمرد در آنها به کار رفته است. به کار بردن سنگ برای طلا و جواهرات قیمت طلا را افزایش می دهد. به دلیل بالا بودن قیمت زمرد و همینطور شکننده بودن این سنگ، بهتر است همیشه و در همه جا طلا و جواهرات خود را همراه نداشته باشید؛ چرا که این سنگ بسیار آسیب پذیر است و دلیل آن هم ترک های ریز روی سنگ زمرد است. از سنگ زمرد بیشتر برای گردنبندهایی که با گوشواره ها و انگشترها ست هستند استفاده می شود.

البته استفاده از سنگ زمرد کاربردها و فواید دیگری نیز دارد و می تواند قابلیت درمان بسیاری از بیماری ها را داشته باشد. پیامبران زیادی به استفاده از سنگ زمرد توصیه کرده اند و به گفته آن ها با به دست داشتن انگشتر زمرد فقط از بین می برد.

کاربرد زمرد در زیورآلات طلا

کاربرد زمرد در زیورآلات طلا

قیمت سنگ زمرد در زیورآلات

سنگ زمرد در بیشتر جواهرات به کار می رود و باعث زیباتر شدن این جواهرات شده است. علاوه بر زیبایی خواص درمانی نیز دارد. همه این ها سبب شده است تا قیمت سنگ زمرد بالا رود. به کار بردن زمرد برای زیورآلات طلا باعث شده تا قیمت جواهرات دو برابر شود؛ چرا که سنگ زمرد قیمت بالایی دارد، البته عوامل بسیار زیادی هستند که بر قیمت سنگ زمرد تأثیر می گذارند.

نوع سنگ زمرد برای استفاده در جواهرات بسیار مهم است؛ زیرا که هر نوع از سنگ زمرد قیمت های متفاوتی دارند. سنگ زمرد باید کیفیت بالایی داشته باشند تا درخشندگی و زیبایی خاصی ایجاد کند. کیفیت بالای سنگ زمرد باعث می شود تا قیمت آن نسبت به کیفیت پایین این سنگ بالاتر باشد؛ همچنین افراد زیادی تمایل به استفاده از زیورآلات با کیفیت و زیبا دارند. با اینکه قیمت سنگ زمرد بالا است، اما هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد و افراد زیادی حاضر به پرداخت پول برای به دست آوردن این گوهر گرانبها هستند.

 

سخن پایانی

در این مطلب سعی داشتیم تا شما را هر چه بیشتر با کاربرد زمرد در طلا و جواهر آشنا کنیم. این سنگ زیبا می تواند نظر هر شخص سخت پسندی را به خود جلب کند. برای داشتن جواهرات مزین با زمرد و سفارش آن همین حالا با کارشناسان طلا و جواهر گارنت ارتباط برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *