مقالات

نکات مهم در خرید حلقه ازدواج

نکات مهم در خرید حلقه ازدواج

یکی از خریدهای مهم قبل از عروسی، خرید حلقه ازدواج است. خرید حلقه نسبت به سایر خرید ها نیاز به توجه بیشتری دارد؛ زیرا قرار است که برای یک عمر از آن استفاده کنید و باید هر زمان که به آن نگاه می کنید احساس خوبی داشته باشید.

اغلب زوج های جوان هنگام خرید عروسی دچار مشکل می شوند؛ زیرا به درستی نمی دانند که کدام حلقه مناسب آن ها است. در سال های اخیر هم تنوع حلقه های ازدواج بسیار زیاد شده است و انتخاب به مراتب سخت تر شده است.

در این مقاله در مورد نکات مهم در خرید حلقه ازدواج با شما صحبت می کنیم. در ادامه با گالری طلا و جواهری گارنت همراه باشید.

 

1- از خرید حلقه ازدواج تنگ پرهیز کنید

یکی از مواردی که باید هنگام خرید حلقه ازدواج به آن توجه کنید، سایز حلقه است. توجه داشته باشید که قرار است حلقه ازدواج را به مدت طولانی در دست خود نگه دارید. در صورتی که برای دست شما تنگ باشد قطعا استفاده از آن برایتان آزار دهنده خواهد بود.

از طرف دیگر اگر حلقه شما اندکی گشاد باشد می توانید آن را تنگ کنید ولی به دست کردن حلقه تنگ خیلی دشوار است. به همین دلیل مطمئن شوید که زمانی که حلقه ازدواج را بدست دارید احساس راحتی می کنید.

با استفاده از وسیله اندازه کننده سایز انگشتر، انگشتر مناسب خود را انتخاب کنید. وسیله اندازه کننده سایز انگشتر وسیله‌ای پلاستیکی است که اندازه‌های مختلف سایز انگشتر در آن نشانه‌گذاری شده است که با تنظیم آن به دور انگشت مورد نظر خود می‌توانید سایز انگشتر خود را محاسبه کنید.

نکات مهم در خرید حلقه ازدواج

نکات مهم در خرید حلقه ازدواج

2- اطمینان حاصل کنید که نگین حلقه ها در جای خود سفت است

هنگامی که می خواهید یک حلقه بخرید به نگین های آن خوب دقت کنید. نگین های حلقه باید در جای خود سفت باشند چون در غیر این صورت احتمال افتادن و جدا شدن نگین ها بیشتر است. نگین هایی که با چسب به انگشتر چسبیده شده اند ممکن است با ضربه و زمین خوردن حلقه شما جدا شوند و مسلما دوباره جایگزین کردن این نگین ها گران تمام می شود.

از فروشنده بخواهید که در این مورد شما را راهنمایی کند و در مورد نحوه اتصال نگین به قاب انگشتر توضیح کافی بدهد.

3- از خرید حلقه دارای لبه و گوشه تیز اجتناب کنید

با توجه به این که حلقه ازدواج را در طول روز استفاده می کنید بهتر است که دارای لبه و گوشه تیز نباشد تا بتوانید به راحتی استفاده کنید. گوشه های تیز باعث می شود که حلقه شما به لباستان گیر کند و حتی ممکن است که نگین حلقه شما بیافتد. حلقه هایی با گوشه گرد در اغلب موارد راحت تر قابل استفاده هستند و شما می توانید حتی در محل کار خود نیز از آن استفاده کنید.

4- بودجه خود را برای خرید حلقه ازدواج مشخص کنید

بدون تردید یکی از فاکتورهای مهم در انتخاب حلقه ازدواج بودجه شما است. واقعیت این است که ممکن است آن حلقه رویایی را که شما در ذهن خود دارید با پولی که برای خرید حلقه کنار گذاشته اید نتوانید بخرید؛ اما جای هیچ گونه ناراحتی نیست؛ زیرا مطمئن باشید مدل مشابه آن با قیمت پایین تر را پیدا خواهید کرد. کافی است که کمی مدل های مختلف را نگاه کنید.

در صورتی که از لحاظ بودجه بسیار محدود هستید بهتر است قید خرید حلقه با سنگ هایی مثل الماس را بزنید. در سال های اخیر حلقه های طلای ست و بدون نگین بسیار زیبایی طراحی و تولید می شود که شما می توانید از میان آن ها انتخاب کنید.

البته شما یک انتخاب دیگر نیز دارید. برای اینکه حلقه‌ای با برق زیبا انتخاب کنید، می توانید از سبک‌هایی که روی طلا، برش‌هایی شبیه به نگین ایجاد شده، استفاده کنید. این نوع انگشترها هم هزینه کمتری دارند و هم بسیار چشمگیر و زیبا هستند.

5- از طلا فروشی معتبر خرید کنید

نه تنها برای خرید حلقه ازدواج، بلکه برای خرید هرگونه طلا شما باید به طلافروشی معتبر مراجعه کنید. از خرید طلا از فروشگاه هایی که شناخت کافی درباره آن ها ندارید اجتناب کنید. حتما هنگام خرید از فروشنده فاکتور بخواهید و توجه داشته باشید که اطلاعات حلقه ازدواج شما داخل فاکتور قید شده باشد.

نکات مهم در خرید حلقه ازدواج

نکات مهم در خرید حلقه ازدواج

خرید حلقه ازدواج از گالری طلا و جواهری گارنت

شما می توانید برای خرید حلقه ازدواج خود به گالری طلا و جواهری گارنت مراجعه کنید. ما انواع حلقه های ازدواج با قیمت های مناسب را برای شما عزیزان موجود کرده ایم. علاوه بر سایت می توانید از طریق پیج اینستاگرام گارنت با ما در ارتباط باشید و مدل های مختلف را ببینید. در صورت داشتن هرگونه سوال ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *