مقالات

قیمت گردنبند چشم نظر طلا چگونه حساب می شود؟

قیمت گردنبند چشم نظر طلا چگونه حساب می شود؟

استفاده از سمبل‌های نمادین مانند چشم نظر در زیورآلات بسیار متداول است. چشم نظر در بسیاری ادیان و فرهنگ‌ها به عنوان دفع کننده بلا و چشم بد شناخته می‌شود. این نماد نه تنها خواص معنوی مثبتی دارد، بلکه جلوه‌ای خاص و جذاب به جواهرات می‌بخشد. امروزه در صنعت مد به وفور از این نماد استفاده می‌کنند. چشم نظر علاوه بر استفاده روزمره، به عنوان یک هدیه مناسب برای عزیزان شما به ویژه نوزادان تازه به دنیا آمده محسوب می‌شود؛ اما قیمت این جواهر پرطرفدار چقدر است؟ می‌خواهید بدانید نحوه محاسبه قیمت گردنبند چشم نظر طلا چگونه است؟ پس با ادامه مطلب همراه باشید.

 

جواهرفروشان چگونه قیمت طلا را محاسبه می کنند؟

خرید طلا به شکل جواهرات در کشور ما بسیار مرسوم است. طلا در کنار زیبایی، یک کالای باارزش نیز به حساب می‌آید؛ بنابراین مردم برای سرمایه گذاری نیز طلا خریداری می‌کنند. محاسبه قیمت طلا یکی از دغدغه‌های خریداران است. تا به حال شده به طلافروشی بروید و از قیمت نهایی قطعه خریداری شده تعجب کنید؟ جواهرفروشان فرمول خاصی برای تعیین قیمت کالای مدنظر شما دارند. با درک نحوه محاسبه قیمت جواهرات طلا می‌توانید، قیمت گردنبند چشم نظر طلا را نیز تخمین بزنید. قیمت یک جواهر طلا را تنها بر اساس هزینه هر گرم طلا نمی‌توان برآورد کرد. مواردی اعم از مالیات بر ارزش‌افزوده، سود فروش و اجرت ساخت را در محاسبات می‌بایست، اعمال کرد. فرمول جواهرفروشان برای تعیین قیمت طلای 18 عیار به شرح زیر است:

  • (وزن طلا× (اجرت ساخت+ قیمت یک گرم طلا))+ 7% سود فروشنده+ 9% مالیات

برآورد وزن قطعه در این محاسبه اهمیت بسیاری دارد. تعیین وزن باید با دقت بالا انجام شود. از این رو طلافروشان از ترازوهای بسیار دقیق استفاده می‌کنند.

قیمت گردنبند چشم نظر طلا چگونه حساب می شود؟

قیمت گردنبند چشم نظر طلا چگونه حساب می شود؟

چه فاکتورهایی بر قیمت گردنبند چشم نظر طلا تأثیر می گذارند؟

به طور کلی تمام پارامترهای مؤثر در تعیین قیمت انواع جواهرات طلا، برای گردنبند چشم نظر نیز مطرح می‌باشند. این فاکتورها عبارتند از:

درصد خلوص طلا

هر وقت می‌خواهید طلا بخرید، عیار آن را بپرسید. خالص‌ترین نوع طلا، 24 عیار است. طلای با عیار 18 نیز مرسوم‌ترین نوع خلوص می‌باشد. میزان خلوص طلا بر قیمت آن تأثیر به سزایی دارد. نوع فلز اضافه شده به طلا نیز در رنگ، دوام و محاسبه قیمت گردنبند طلا نقش اساسی دارد. از جمله این فلزات می‌توان به نقره، مس، روی و… اشاره کرد.

اجرت ساخت

اجرت ساخت برای قطعات مختلف، تفاوت دارد؛ بنابراین یک قیمت ثابت را نمی‌توان برای آن بیان کرد. مواردی نظیر تولید آسان و امکان قالب‌گیری باعث کاهش این هزینه می‌شوند. از دیگر سو هر چه قطعه ساخت ظریف‌تری داشته باشد، هزینه اجرت آن نیز افزایش می‌یابد. پلاک یا مدال طلا به دلیل ساخت ساده اغلب کمترین اجرت را دارند. پس هنگام خرید گردنبند چشم نظر طلا، نگران هزینه اجرت نباشید. النگو و زنجیر نیز از دیگر جواهرات با اجرت کم محسوب می‌شوند. سایر موارد اثرگذار در محاسبه اجرت ساخت شامل:

  • اجرت ساخت در قیمت گردنبند چشم نظر طلا تأثیر زیادی دارد. هر چه مدل طلای شما جدیدتر باشد، هزینه بیشتری برای اجرت باید پرداخت کنید؛ بنابراین اگر قصد خرید جدیدترین مدل گردنبند چشم نظر را دارید، باید انتظار قیمت بالاتر را داشته باشید.
  • به طور معمول هزینه اجرت، بر مبنای نوع طرح قطعه تعیین می‌گردد. طرح‌های پیچیده و استفاده از انواع سنگ بر روی قطعه، افزایش اجرت را در پی دارند.
  • طرح‌های دست‌ساز و محدود ارزشمندتر می‌باشند. طلاهای ماشین ساز اغلب با مزد پایین‌تری عرضه می‌شوند.

سنگ های تزئینی

هزینه سنگ‌های تزئینی جداگانه محاسبه می‌گردد. قیمت گردنبند چشم نظر طلا نیز با توجه به نوع سنگ چشم نظر و وجود دیگر سنگ‌های باارزش، متغیر است. سنگ‌هایی مانند نگین‌های قیمتی و مروارید اصل بسیار گران هستند. در این حالت فروشنده هزینه سنگ را به قیمت قطعه طلا افزوده و مبلغ نهایی را به شما اعلام می‌کند. سنگ چشم نظر نیز در انواع و رنگ‌های مختلفی موجود می‌باشد. شما انواع مدل‌های جدید آویز چشم نظر طلا را به همراه قیمت آنها، می‌توانید در گالری گلدگارنت مشاهده کنید.

قیمت گذاری لحظه ای طلا

یکی دیگر از فاکتورهای اساسی و تأثیرگذار بر قیمت گردنبند چشم نظر طلا، نوسان بازار طلا و قیمت گذاری لحظه‌ای آن می‌باشد. قیمت روز هر گرم طلا را از طریق روزنامه‌ها و سایت‌ها می‌توانید پیدا کنید. این قیمت ثابت نیست و به طور روزانه تغییر می‌کند.

وزن میزان طلای مورد استفاده در گردنبند

همان‌طور که می‌دانید هرچقدر قطعه مدنظر شما سنگین‌تر باشد، باید هزینه بیشتری را بپردازید. برای اینکه این هزینه را کاهش دهید، جواهر کوچک‌تری را انتخاب کنید. همچنین در صورتی که نیازی به زنجیر ندارید، تنها پلاک چشم نظر را خریداری نمایید. بدین ترتیب دیگر هزینه اضافه‌ای برای زنجیر نمی‌پردازید.

قیمت گردنبند چشم نظر طلا چگونه حساب می شود؟

قیمت گردنبند چشم نظر طلا چگونه حساب می شود؟

هنگام خرید گردنبند چشم نظر طلا به نکات زیر توجه کنید

  • قیمت طلا به فروشگاه ارائه‌دهنده نیز بستگی دارد؛ بنابراین برای خرید به فروشنده‌های معتبر استاندارد مراجعه کنید تا از ارائه قطعه باکیفیت با قیمت منصفانه اطمینان حاصل نمایید. گالری گلدگارنت انواع جواهرات طلا از جمله گردنبند چشم نظر طلا را با بهترین قیمت به شما عرضه کرده است.
  • قیمت سنگ‌های به کار رفته در طلا باید جداگانه محاسبه شوند. پس هنگام خرید مطمئن شوید که فروشنده وزن سنگ چشم نظر و وزن و هزینه قطعه طلا را به طور مجزا برآورد کند. در غیر این صورت قیمت گردنبند چشم نظر طلا به طرز چشمگیری افزایش یافته و شما ضرر خواهید کرد.
  • با صبر، دقت و حوصله خرید خود را انجام دهید. علاوه بر این همیشه قیمت‌ها را مقایسه کنید. فروشنده های مختلف را بررسی کرده و با آنها در مورد کیفیت ساخت، میزان اجرت و سایر هزینه‌ها صحبت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *