مقالات

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

یکی از سؤالات رایج اغلب مشتریان از ما در ارتباط با نام گالری است. گارنت چیست و چرا ما گارنت را انتخاب کردیم. در این مطلب می خواهیم به این سؤال پاسخ دهیم. اگر شما هم می خواهید در مورد سنگ گارنت بیشتر بدانید و به دنبال معنی گارنت هستید حتماً تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

گارنت چیست؟

گارنت در واقع نوعی سنگ است. گارنت در دسته سنگ های قیمتی تا نیمه قیمتی قرار می گیرد و با درجه سختی و رنگ های مختلفی موجود است. این سنگ بیشتر به رنگ قرمز اناری (یاقوتی) اصل موجود است ولی به رنگ های زرد، سفید، سبز، سیاه، آبی و قهوه ای نیز وجود دارد. نوع سبز رنگ گارنت نگین هایی بسیار زیبا و گران قیمت دارد و نوع نارنجی رنگ آنها به دلیل کمیاب بودن مورد توجه کلکسیونرها است که با خرید آن سعی می کنند کلکسیون سنگ های خود را تکمیل کنند.

 

چرا نام گارنت را برای این سنگ انتخاب کرده اند؟

سنگ گارنت را اگر از نزدیک دیده باشید (اگر ندیده باشید هم می توانید با جستجو در موتورهای جستجوگر عکس های بسیار متنوعی از گارنت را پیدا کنید) به دانه های سرخ رنگ انار شباهت دارد به همین دلیل نام این کانی از واژه لاتین گرونا Grenatos به معنای شبیه به دانه گرفته شده است.
البته برخی دیگر هم معتقد هستند یونانیان نام گارنت را برای این سنگ انتخاب کردند زیرا انار را به عنوان نمادی از هدیه عشق واقعی تلقی می کردند.

 

گارنت زغال سنگ آتش

سنگ گارنت نام های دیگری هم دارد که یکی از معروف ترین آن ها زغال سنگ آتش است؛ زیرا اگر به این سنگ نگاه کنید گمان خواهید کرد که کریستال های آن سوخته اند. به عنوان یکی از چهار عنصر اصلی کیفیت آتش در سطوح بسیار بالا در داخل بلورهای این سنگ وجود دارد. آتش بازنمایی معنوی تحول و تبدیل است. اگر می خواهید در روح خود چیزی را تغییر دهید، گارنت به شما کمک خواهد کرد تا حرکت و ارتعاشات را در داخل بدن خود افزایش دهید.

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

کاربرد سنگ گارنت

در طول تاریخ سنگ گارنت یکی از کانی هایی با منبع فراوان و همچنین پر کاربرد در جواهرات به دلیل استحکام، قابلیت تراش، تنوع رنگی و زیبایی می باشد. گارنت در ساخت انواع مختلفی از جواهرات مانند گردنبند، انگشتر، دستبند و گوشواره مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 

قدیمی ترین گارنت کشف شده

آن طور که در تاریخ آمده است سنگ گارنت برای اولین بار در ایتالیا کشف شده است. گارنت به قدری محکم بوده است که یک گردنبند که از حدود ۳۰۰۰ سال پیش از میلاد حضرت مسیح باقی مانده است و از سنگ گارنت ساخته شده است را بدون هیچ‌گونه آسیبی کشف کرده‌اند.

 

انواع سنگ گارنت

گارنت انواع مختلفی دارد که سنگ شناسان آن را دسته های زیر تقسیم کرده اند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

Pyrope

این نوع از گارنت بسیار زیبا و منحصر به فرد است و در جواهرات به وفور استفاده می شود. نام این نوع گارنت از یک واژه یونانی به نام چشمان آتشین گرفته شده است. جذابیت زرشکی، صورتی این سنگ بسیار زیاد است و به خوبی با پایه و چاکراهای تاج همسو می شود و گرما و شگفتی را به تمام بدن هدیه می دهد.

Almandine

این نوع از سنگ گارنت به نام سنگ گارنت قهوه ای هم شناخته می شود که با سایه های خاکی پوشیده شده و قرمز پرشور که با رنگ های قهوه ای زمینی ترکیب شده است. این سنگ، یک سنگ چاکرای ریشه ای است و به خوبی به احساس قدرت و شجاعت کمک می کند. رنگ این نوع گارنت تيره تر از Pyrope است اما بسيار به هم شبيه هستند و اغلب گارنت ها ترکيبي از هر دو نوع هستند.

Spessartine

این نوع از سنگ گارنت بسیار کمیاب است و یک رنگ نارنجی بسیار خاص دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. Spessartine در ترکیبات خود منگنز دارد. این گارنت بیشتر در چين، ماداگاسکار، نيجريه، پاکستان و آمريکا یافت می شود.

Andradite

گارنت Andradite به رنگ های زیتونی، زرد و سیاه وجود دارد. خاصیت این سنگ ایجاد امنیت و برقراری یک رابطه امن با دیگران است. این نوع گارنت براي اولين بار در کوهستان ural در روسيه مرکزي کشف شد و با برش برليان به سرعت در ميان مردم و طراحان جواهر و کلکسيونرها محبوبيت يافت. امروزه اغلب کلکسیونرها به دنبال این نوع سنگ گارنت هستند.

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

بهترین نوع سنگ گارنت برای تراش

سنگ های گارنت تراش های متفاوتی دارند به عنوان مثال گارنت قرمز رنگ را طوری تراش می دهند که قسمت پایین نگین تهی باشد تا رنگ روشن تری داشته باشد.

 

گارنت در کجا پیدا می شود؟

گارنت در سنگ های آذرین تقریباً به وفور یافت می شوند. این سنگ در بخش های خاصی از جهان، حتی در ذرات کوچک شن و ماسه در بسیاری از سواحل و همچنین در ساختمان های سنگی به مقدار فراوان دیده می شود. گارنت در آفریقا، هند، روسیه، آمریکای جنوبی، ماداگاسکار، پاکستان و ایالات متحده یافت می شود.

 

گارنت و تأثیر آن در سلامتی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سنگ گارنت خواص درمانی بسیار زیادی دارد. نتایج بدست آمده از تحقیقات نشان می دهد که رنگ های سنگ گارنت می توانند تعیین کنند که گارنت در درمان کدام بیماری ها مؤثر است.

 • سنگ گارنت قرمز برای درمان بیماری های مربوط به کم خونی استفاده می شود.
 • سنگ گارنت قرمز برای درمان بیماری صرع بسیار مفید است.
 • گارنت در بهبود بینایی مؤثر است و توصیه می شود که روی چشم کشیده شود تا چشمان براق شده و بینایی تقویت شود.
 • سنگ گارنت کمک شایانی به درمان بیماری های مربوط به دستگاه تنفسی و فشار خون می‌کند.
 • گارنت در درمان ناراحتی کبد مؤثر است و بی نظمی جنسی را بهبود می‌بخشد.
 • سنگ گارنت قرمز کمک زیادی به جذب مواد معدنی و ویتامین ها می‌کند.
سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

گارنت و چاکراها

یکی از کاربردهای گارنت در چاکرا درمانی است. اگر در مورد چاکراها کمی مطالعه داشته باشید می دانید که چاکرای پایه یکی از مهم ترین چاکراها است زیرا احساس امنیت و اتصال را به جای شناور ماندن در فضا حفظ می کند.

این سنگ زیبا روی چاکرای حفره ای که پایه و اساس تمام خلاقیت ها و حتی خود جنسی ما است، به خوبی کار می کند. اگر می خواهید نور از روی چاکراهای شما عبور کند، گارنت یک سنگ بی نظیر برای این کار است. به عنوان مثال:

 • از گارنت سبز برای تقویت و بهبودی چاکرای ناف استفاده می شود.
 • از گارنت نارنجی مایل به زردی در چاکراهای ریشه، طحال و اندام تناسلی و همین طور قسمت ناف استفاده می شود.

 

گارنت یک درمان عالی برای رفع کابوس

برخی تحقیقات انجام شده نشان می دهد که سنگ گارنت می تواند باعث یک خواب آرام شود. به همین دلیل افرادی که از بی خوابی رنج می برند و یا مدام کابوس می بینند می توانند از زیورآلات مزین به گارنت استفاده کنند تا یک خواب راحت داشته باشند و از شر کابوس خلاص شوند.

 

سنگ گارنت و تأثیر آن در کسب و کار

یونانیان باستان اعتقاد داشتند که سنگ گارنت باعث می‌شود که کسب و کار و موفقیت شخصی انسان افزایش یابد. به خصوص کسب و کارهایی که وابسته به مردم است بیشترین تأثیر را از سنگ گارنت می گیرند. بسیاری از فروشندگان در ویترین خود سنگ گارنت را می گذارند تا نظر مشتری ها را به خود جلب کنند و فروش خود را افزایش دهند. اگر کار جدیدی را می خواهید شروع کنید و وارد یک عرصه جدید و نو شوید بهتر است که سنگ گارنت را به همراه خود داشته باشید تا شانس پیروزی خود را افزایش دهید.

 

سنگ گارنت و بدست آوردن ثروت

اگر می خواهید که یک تصمیم مهم در ارتباط با شغل یا تجارت خود بگیرید می دانید که قبل از هر چیز باید از نظر ذهنی آماده و قوی باشید. گارنت می تواند شما را برای رسیدن به ثروت راهنمایی کند و اعتماد به نفس شما را در تصمیم گیری ها افزایش دهد. پس اگر جویای ثروت هستید به خریدن سنگ Garnet فکر کنید.
سنگ گارنت یک پیشنهاد ویژه برای افرادی که سطح انرژی پایینی دارند.

اگر سطح انرژی پایینی دارید می توانید از این سنگ سود ببرید. سنگ گارنت در جذب چیزهای مثبت بسیار مؤثر است و می تواند باعث تغییرات بسیار بزرگ و مهم در زندگی شما شود و شما در خود انرژی بیشتری برای پیش بردن کارها احساس کنید.

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

پاک کردن گارنت

یکی از چالش های اصلی افرادی که سنگ گارنت دارند این است که آن را چگونه تمیز کنند. این در حالی است که تمیز کردن سنگ گارنت بسیار آسان است و شما تنها نیاز به کمی آب و صابون دارید.

برای تمیز کردن گارنت ابتدا اطمینان حاصل کنید که آب خیلی گرم نباشد. همچنین مطمئن شوید که گارنت خود را خوب شسته اید و کاملاً خشک کرده اید. همچنین می توانید سنگ خود را برای مدت کوتاهی در زیر نور آفتاب قرار دهید تا این سنگ به عنصر مورد علاقه خود که خورشید است نزدیک شود.

توجه داشته باشید که اگر از سنگ گارنت استفاده می کنید تا از خواص درمانی آن بهره مند شوید باید تمیز کردن آن را به صورت دوره ای و منظم انجام دهید. همچنین به یاد داشته باشید که از اشیا تیز و برنده برای تمیز کردن سنگ خود به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا می تواند به آن آسیب برساند.

 

افسانه ها و گارنت

 • شاید شما هم این افسانه را شنیده باشید که حضرت نوح زمانی که سوار بر کشتی بود، نور کافی برای هدایت کشتی نداشت و از درخشش نور فانوسی با جنس سنگ گارنت مسافران را طی چهل روز هدایت کرده است. به همین دلیل بسیاری از مسافران در دوران باستان نیز به عنوان نمادین از آن جهت روشنایی مسیر آنرا همراه خود داشتند.
 • دانشمندان زبان عبری، این سنگ را یکی از دوازده سنگ ارزشمند از قلمرو هارون به شمار می‌آورند و در مورد خواص آن تحقیق های زیادی انجام داده اند.
 • مسیحیان، گارنت قرمز را نماد فداکاری حضرت عیسی (ع) می‌دانند و از نظر آن ها از ارزش بسیار بالایی برخوردار است و در برخی از مراسم های خاص خود از آن استفاده می کنند.
 • در کتاب قرآن کریم آمده است که گارنت آسمان چهارم را نورانی می کند و به آن روشنایی بسیار زیبایی می بخشد.
 • یونانیان نیز اعتقاد دارند که سنگ گارنت کودکان را از خطر غرق شدن محافظت می‌کند. برخی دیگر از آن ها نیز معتقد هستند که گارنت می تواند یک پادزهر قوی برای برخی از زهرهای بسیار قوی باشد.
 • در یونان باستان نیز گارنت به عنوان یک هدیه برای عشق و علاقه ابدی به کار می رفته است و در حال حاضر هم این سنگ نماد عشق است.
 • طبق برخی از سنت های یونانیان، گارنت هدیه مناسبی برای سالگرد نوزدهمین سالگرد ازدواج است.
 • در برخی از فرهنگ ها هم اعتقاد بر این است که گارنت منبع روزی است و داشتن آن برکت را در زندگی جاری می کند.
 • در قرون وسطی اعتقاد بر این بوده است که گارنت سبز و بطور کلی انواع گارنت در درمان افسردگی مؤثر است و کابوس ها را دور می‌سازد. به همین خاطر افرادی که از افسردگی رنج می بردند به آن ها توصیه می شد سنگ گارنت را در کنار خود داشته باشند.
سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

گارنت با خاصیت تغییر رنگ

در چند سال اخیر در طی اکتشافاتی که صورت گرفته است نوعی از سنگ گارنت کشف شده که با قرارگیری در معرض نور مصنوعی به رنگ آبی درمی‌آید.
در اواخر دهه ۱۹۹۰ بود که نوعی از سنگ های گارنت های آبی‌رنگ در ماداگاسکار کشف شدند که زیر نور رشته ‌ای به حالت چشمک ‌های بنفش قرمز هستند. این نوع از سنگ ها به دلیل این ویژگی که دارند قیمت بیشتری دارند.

 

گارنت دمانتوئید در ایران

ایران یکی از منابع مهم سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی است. یکی از این سنگ‌ها «گارنت دمانتوئید» است که در جنوب کرمان بیشتر از دیگر مناطق کشور دیده می‌شود. این سنگ در اغلب موارد به صورت خام به کشورهای دیگر فروخته می شود و بعد از تراش با ارزشی چندین برابر به ایران باز می گردد. رگه‌های این گوهر گران بها در پهنه معادن کروم اسفندقه استان کرمان به وفور دیده می‌شود.

 

سنگ جواهر گارنت سیاه

سنگ جواهر گارنت سیاه و درخشان است که به آن «آندرادیت تیتانی» هم گفته می شود. این سنگ یکی از انواع گارنت بسیار کمیاب است. گارنت سیاه را به دلیل خاصیت مغناطیسی که به دلیل حضور آهن ایجاد می شود، آن می توان از دیگر سنگ های سیاه کدر متمایز ساخت. این نوع کانی به دلیل خاصیت مغناطیسی که دارد از دیگر سنگ های سیاه کدر به راحتی متمایز می شود. گفته می شود که گارنت سیاه احساسات مثبت و اعتماد به نفس را افزایش می دهد و باعث ایجاد تعادل شده و مقاومت و افزایش خلاقیت خواهد شد.

همچنین رنگ طبیعی زیبا و تیره ی ملانیت (گارنت سیاه)، این سنگ را مناسب افراد مسن و جوان و همچنین خانم ها و آقایان کرده است. البته افراد جوان که خاص پسند هم هستند به این سنگ علاقه خاص نشان می دهند.

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت اصل

شاید برایتان جالب باشد بدانید که تمام سنگ هایی که در بازار به نام سنگ گارنت فروخته می شوند در واقع اصل نیستند. شاید این سؤال پیش بیاید که سنگ گارنت اصل را از کجا بشناسیم؟

برای تشخیص سنگ گارنت اصل توصیه می‌شود که حتماً به یک کارشناس با تجربه مراجعه کنید تا هیچ نگرانی و اشتباهی به وجود نیاید؛ اما موارد زیر به شما در شناخت سنگ گارنت اصلی کمک می کند:

سختی این سنگ بین 6/5 تا 7 در مقیاس مو است. این یعنی با ناخن یا حتی سنگ هایی نظیر فیروزه و هماتیت نمی‌توان روی این گوهر خط و خراش ایجاد کرد.
گارنت در برابر هوازدگی فیزیکی و شیمیایی مقاوم است.

بررسی شفافیت و وضوح نیز در تشخیص سنگ گارنت اصل مؤثر است. معمولاً نوع اصلی این سنگ ها شفاف و زلال هستند. (البته توجه داشته باشید که اندکی کدر بودن نیز دلیل بر تقلبی بودن سنگ گارنت نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد.)
سنگ گارنت اصل ترک ندارد.

 

گارنت سنگ ماه تولد

همان طور که می دانید هر سنگ نماد یک ماه است. متولدین ماه های فروردین، تیر، شهریور، دی و مرداد می‌توانند از خواص سنگ گارنت استفاده کنند. اگر شما هم به سنگ ماه تولد اعتقاد دارید می توانید یک گردنبند مزین به گارنت یا حتی یک انگشتر با سنگ گارنت داشته باشید.

 

قیمت سنگ گارنت

همان طور که گفتیم سنگ گارنت در دسته سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی قرار می گیرد. به همین دلیل می توان گفت که قیمت سنگ گارنت به اندازه دیگر سنگ های قیمتی مانند زمرد و یاقوت بالا نیست اما گاها به دلیل تقاضا زیاد و کمیاب بودن ممکن است قیمت سنگ گارنت افزایش پیدا کند.
اما برخی فاکتورهای مهم هستند که در قیمت سنگ گارنت تأثیرگذار هستند مانند رنگ. رنگ خاص معمولاً سبز یا قرمز و شفافیت بالا که سنگ های اصلی اکثراً مانند شیشه شفاف هستند می‌تواند یک عامل مهم باشد که بر قیمت سنگ گارنت تأثیر می گذارد.
از دیگر موارد تأثیرگذار در قیمت سنگ گارنت می توان به نحوه تراش، اندازه، اصالت سنگ و وزن نیز اشاره کرد.

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

سنگ گارنت چیست و ما چرا نام خود را گارنت گذاشتیم؟

گالری طلا و جواهری گارنت

ما اعتقاد داریم که گارنت شبیه نوری است که راه را در تاریکی روشن می کند و خوبی ها را از بدی ها جدا می کند. از آنجایی که ما دوست داشتیم در عرصه خرید و فروش طلا و جواهرات مانند یک راهنما برای شما باشیم، نام گارنت را برای خود انتخاب کردیم و بیش از نیم قرن است که برای این هدف تلاش می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *