مقالات

راهنمای خرید اینترنتی زنجیر طلا

راهنمای خرید اینترنتی زنجیر طلا

خرید اینترنتی زنجیر طلا با توجه به مزایای خرید آنلاین امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. زنجیر طلا در انواع مختلف خود می‌تواند نیاز شما را برطرف کرده و یک خرید هوشمندانه و آگاهانه به شمار آید. طلا از جمله فلزات گران قیمت بوده و خرید آن ممکن است دغدغه و چالش‌هایی را برای خریدار به وجود آورد؛ به همین دلیل در این مقاله از سری مقاله‌های گالری طلا و جواهری گارنت قصد داریم در مورد نکاتی صحبت کنیم که بتوانید یک زنجیر طلای شیک و خوش قیمت را به سبد خرید اینترنتی خود اضافه کنید.

 

دسته بندی زنجیر طلا

زنجیر طلا در گروه بندی جواهراتی با مدل‌های متنوع جای می‌گیرد که حقیقتاً هیچ‌گاه از مد نمی‌رود و به همین دلیل است که خرید آن، امروزه این‌چنین مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. این که دقیقاً به دنبال چه نوع زنجیر طلایی هستید، خود مهم‌ترین نکته برای خریدی هوشمندانه و آگاهانه است؛ چرا که زنجیر طلا به 2 دسته توپر و توخالی تقسیم بندی می‌شود.

زنجیر توپر

زنجیر توپر با در نظر گرفتن طلایی که برای تولید آن به کار رفته است، خود به 3 گروه تقسیم می‌شود که می‌توان طلای جامد، طلای نورد شده و روکش طلا را در نظر گرفت. طلای جامد ارزش بسیار بالایی دارد، طلای نورد شده ارزشی کم تر از طلای جامد را به خود اختصاص می‌دهد و روکش طلا به مراقبت بیشتری نیاز دارد و بعد از مدتی شاید دچار زنگ‌زدگی یا لکه شود و به همین دلیل باید از روکش طلا بعد از مدتی برای استفاده از این نوع زنجیر طلا استفاده کرد.

زنجیر توخالی

برای خرید اینترنتی زنجیر طلا شما شاید قصد خرید زنجیر طلای توخالی را داشته باشید. این نوع زنجیر شکلی همانند لوله یا تیوپ دارد. این نوع زنجیر به این دلیل که فضای آن توخالی است، نسبت به زنجیر طلای توپر قیمت کمتری را به خود اختصاص می‌دهد؛ چرا که حجم طلایی که به کار رفته است، بسیار کم و ناچیز است.
این نوع زنجیر ارزان قیمت و البته بسیار ظریف طبیعتاً با استحکام کمتری هم شما را روبرو می‌کند؛ به همین دلیل باید مراقبت و رسیدگی خوبی را به این نوع زنجیر اختصاص دهید تا در طولانی مدت بتوانید از آن استفاده کنید. این نکته را هم به خاطر داشته باشید که در صورت شکستگی زنجیر طلای توخالی، باید هزینه تعمیر بیشتری را نسبت به زنجیر طلای توپر در نظر بگیرید؛ چون که تعمیر آن به مراتب سخت و دشوارتر است.

راهنمای خرید اینترنتی زنجیر طلا

راهنمای خرید اینترنتی زنجیر طلا

انواع عیار طلا

شما در هنگام خرید اینترنتی زنجیر طلا باید به عیار آن هم توجه کنید. می‌توان گفت طلایی که عیار 14 و 18 دارد، جزء محکم‌ترین نوع طلا به شمار می‌آیند. عیارهای 22 و 24 ولی آن چنان استحکامی که باید و شاید را نمی‌تواند برآورد کند. در مورد طلایی که عیار آن 10 است هم می‌توان این چنین گفت که نه تنها رنگ آن چنان ترغیب کننده‌ای ندارد، استحکام خوبی را هم نمی‌توان از این نوع طلا با این عیار انتظار داشت.

 

هدف از خرید زنجیر طلا

این که هدف شما از خرید اینترنتی زنجیر طلا چیست، خود موضوع بسیار مهمی به شمار می‌آید. به این دلیل که برخی از افراد قصد دارند تا به صورت روزمره از زنجیر طلای مورد نظر خود استفاده کنند و با این حساب، باید به خرید زنجیری که مستحکم و بادوام است، اقدام کنند که پیشنهاد ما انتخاب طلایی با عیار 14 تا 18 است. ناگفته نماند که برای این افراد زنجیر طلای توپر می‌تواند یک گزینه ایده آل هم باشد.

اگر جزء آن دسته از افرادی هستید که خرید طلا و نگهداری آن را به عنوان سرمایه در نظر می‌گیرید هم باید از عیار طلای 18 و 14 استقبال کنید؛ چرا که عیار 10 به هیچ عنوان نمی‌تواند ارزش خود را حفظ کند؛ همچنین زنجیر طلای توپر 18 و 14 به این دلیل که ارزش خود را در لحظه فروش از دست نمی‌دهند، امروزه بسیار با فروش بالایی روبرو شده‌اند.

 

خرید اینترنتی زنجیر طلا

در این مقاله از گالری طلا و جواهری گارنت به بررسی عیار طلا، هدف از خرید زنجیر طلا و انواع آن پرداخته ایم. این چنین می‌توانید بدون دغدغه به خرید آنلاین انواع زنجیر طلا با قیمتی منصفانه از این مجموعه بپردازید؛ همچنین از طریق شماره تلفن‌های درج شده در سایت، می‌توانید با مشاورین این مجموعه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *