مقالات

چرا باید طلا بخریم؟

چرا باید طلا بخریم؟

ایده خرید طلا شاید جزء بهترین سرمایه گذاری ها باشد؛ زیرا که با افزایش یافتن قیمت روز افزون طلا در بازارهای جهانی، مردم سعی کرده تا با خرید طلا و جواهرات سود کلانی بکنند. طلا را می توان در هر زمان به پول نقد تبدیل کرد؛ به همین دلیل توجه زیادی را نسبت به خود جلب کرده است. یکی از طلا فروشی هایی که می توان با خیال راحت طلا را خریداری کرد، طلا فروشی گارنت است؛ زیرا که با تضمین قیمت و کیفیت، خیال خریدار را بابت طلای خریداری شده راحت می کند. در این مقاله قصد داریم مهم ترین دلیل خرید طلا را بگوییم تا انتها با ما همراه باشید.

 

دلایل خرید طلا

برای خرید طلا دلایل بسیاری وجود دارد که مهم ترین آن ها را باید موارد زیر بدانیم:

 • یکی از دلایل مهم برای خرید طلا این است که همیشه طلا نسبت به پول ملی ارزش بیشتری دارد.
 • خرید طلا یک زمینه از سرمایه گذاری کم ریسک بوده و مناسب افرادی است که به ریسک علاقه چندانی ندارند.
 • خرید طلا از دیدگاه اقتصادی دارای یک پشتوانه بسیار خوب است و در شرایط اقتصادی سخت همیشه یک پشتوانه امن به حساب می آید.
 • دلیل دیگر این است که این فلز باارزش را می توان به راحتی و در هر زمانی خرید و فروش کرد.
 • حفاظت از ارزش پول اصلی و البته افزایش پول در طول زمان در برابر تورم
 • در مدت زمان های طولانی باز پس دهی فراوانی دارد.
 • طلا در تغییرات ناگهانی اقتصادی تأثیرپذیری فراوانی دارد.
 • استفاده زیادی در فرآیندهای صنعتی دارد.
 • دارای سابقه طولانی در سرمایه گذاری و بازار سرمایه ها است.
 • برای متنوع بودن سبد دارایی طلا در یک خانواده طلا گزینه مناسبی به شمار می آید.
 • فلز طلا زینت بخش خانم ها است.
 • طلا برای سلامتی خانم ها بسیار مفیداست.
چرا باید طلا بخریم؟

چرا باید طلا بخریم؟

خریداری طلا چه زمانی مناسب است؟

برای خرید طلا دو روش وجود دارد:

روش اول: خرید طلا به صورت مستقیم است. منظور همان خرید از بازارها و فروشگاه های موجود در سطح شهر هست که مزیت و سختی خود را به همراه دارد. سختی آن نگهداری طلا است؛ یعنی وقتی از بازار طلا می خریم همیشه باید امکان دزدیده شدن را نیز در نظر بگیریم. از طرفی دیگر اجرت ها و کارمزد بالا نیز جزو نگرانی ها است. از مزیت های آن نیز نقد شوندگی بالا را می توان نام برد.

روش دوم: خرید از صندوق های سرمایه گذاری است. از مزیت های این روش این است که سازمان بورس اوراق بهادر همیشه و در بیست و چهار ساعت شبانه روز مراقب سرمایه شما است.

ولی در کل بهترین زمان خرید وقتی است که قیمت دیگر بازارهای مالی رو به پایین قرار گرفته باشد. برای خرید طلا با نگاه به اوضاع اقتصادی می توان گفت هیچ وقت برای خرید دیر نیست و هر موقع که اقدام به خرید کنید، بعد از مدتی سودی خواهید داشت.

 

چه نوع طلایی را بخریم؟

در خرید طلا انواع زیاد آن باعث گمراهی ما می شود. از انواع آن می توان «سکه، طلای نو، طلای آب شده، طلای بدون اجرت و شمش طلا» را نام برد. در ادامه به مقایسه انواع طلا می پردازیم.

 

خرید سکه بهتر است یا طلا؟

خریدن سکه یا طلا سؤالی است که در بیشتر زمان ها و هنگام خرید از خود می پرسیم. اگر قصد سرمایه گذاری در این زمینه را دارید سکه پیشنهاد به صرفه تری است؛ زیرا که هنگام خرید طلا پول های زیادی برای اجرت، کارمزد و مالیات پرداخت می شود که در هنگام فروش در نظر گرفته نخواهد شد؛ پس برای سرمایه گذاری سکه گزینه مناسب تری است.

 

خرید سکه یا طلای دست دوم؟

بیشتر کارشناسان طلا اعتقاد دارند که طلای دست دوم صرفه اقتصادی بیشتری دارد. اگر طلای دست دوم را برای سرمایه انتخاب کنید، گزینه مناسب تری است؛ زیرا که پول اجرت، مالیات و… را پرداخت نمی کنید. از طرفی اگر برای زینت بانوان خریداری شود نیز جنبه زینتی را به همراه دارد. البته خرید طلا دست دوم ریسکی را برای خود دارد؛ چون ممکن است طلای قلابی و بی ارزش به شما فروخته شود.

 

خرید طلای آب شده یا دست دوم؟

از نظر سرمایه گذاران طلای آب شده، بازار بسیار پر سودی دارد. طلای آب شده از ذوب کردن طلاهای شکسته و همچنین ذوب طلاهای دست دوم به دست می آید که به همین دلیل سود قابل توجهی دارد. طلای آب شده بازار خوبی برای سودجویان است؛ زیرا طلای آب شده عیار و فاکتور مشخصی ندارد. به همین دلیل ممکن است طلای عیار پایین را با قیمت طلای عیار بالا به شما بفروشند و از طرفی امکان تقلبی بودن نیز زیاد است.

 

خرید شمش طلا یا طلای آب شده؟

شمش طلا ارزش بیشتر و بالاتری نسبت به طلای آب شده دارد و اساسی ترین تفاوت آنها در عیارشان است. شمش طلا ناخالصی خیلی کمتری دارد و عیار شمش طلا ۲۴ است. ولی عیار طلای آب شده غالباً ۱۸ است. طلای آب شده محدودیت هایی در خرید و فروش دارد و در بیشتر کشورهای دنیا طلای آب شده خرید و فروش نمی شود. ولی شمش طلا بازار جهانی دارد و در هر کجای دنیا خریداران ویژه ای را به خود اختصاص می دهد.

 

نکته ای برای خرید طلای با کیفیت

درصد خلوص طلا هنگام خرید، استانداردهایی را به همراه دارد. در واقع هر چه خالص بودن طلا بیشتر باشد قیمت طلا نیز افزایش خواهد یافت. اگر می خواهید طلایی با درصد خالصی بالا خریداری کنید طلای بیست و چهار عیار مناسب ترین گزینه است. در خرید طلا باید به کارشناسان و بازارهایی مراجعه کرد که مورد اطمینان هستند و می توان با تکیه به آن ها خریدی با خیال آسوده انجام داد.

 

مقایسه خرید طلا و ارز

خرید ارز دارای افت و خیز فراوانی است و خرید و فروش آن کار هر کسی نیست؛ به همین دلیل بیشتر افراد و به ویژه کسانی که ریسک پذیر نیستند، دنبال این زمینه نمی روند. اکثر افراد در برابر ارز به طلا روی می آورند و توجه خاصی را به طلا نشان می دهند؛ زیرا بیشتر مردم اطلاعات زیادی از طلا دارند و البته بازار طلا افت و خیز چندانی ندارد. از طرفی دیگر، خالص بودن طلا یکی از مهم ترین عوامل در خریداری طلا است.

چرا باید طلا بخریم؟

چرا باید طلا بخریم؟

سخن پایانی

طلا فروشی گارنت در فهرست بهترین مجموعه های ارائه انواع طلا و جواهر است. شما می توانید برای خرید طلای اصل با قیمت مناسب به طلا فروشی گارنت مراجعه فرمایید و برای اطلاع از قیمت های روز طلا در طلا فروشی گارنت، با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید. شما با خرید طلا از طلا فروشی گارنت یک خرید ایمن را تجربه خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *