مقالات

تبدیل طلای زرد به سفید و نکات مهمی که باید در مورد آن بدانید

تبدیل طلای زرد به سفید

اگر یک قطعه طلای زرد رنگ دارید که از رنگ آن دلزده شده اید و می خواهید آن را به طلای سفید تبدیل کنید، این مطلب مناسب شما است.

برخی از افراد فکر می کنند که تبدیل طلای زرد به سفید کار سخت و بسیار هزینه بری است؛ اما این در حالی است که تبدیل طلای زرد به سفید، فرایند بسیار آسان و سریعی دارد. در این مقاله از سایت فروش آنلاین طلا گارنت در مورد نکات مهمی صحبت خواهیم کرد که شما باید در ارتباط با مراحل تبدیل طلای زرد به سفید بدانید. همچنین به مزایا و معایب این کار هم اشاره خواهیم کرد.

 

علت تبدیل طلای زرد به سفید

این کار می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. شاید رایج ترین علت آن، این باشد که شما به دنبال تنوع هستید و می خواهید با تغییر رنگ طلای خود، یک تغییر در اکسسوری های خود ایجاد کنید.
علت دوم آن، این است که بسیار پیش می‌آید که در زمان خرید طلا، گزینه‌ی دلخواه خود را پیدا می‌کنید، اما به خاطر رنگ زرد آن از خرید منصرف می‌شوید.

یک علت دیگر برای تبدیل طلای زرد به سفید این است که شما یک قطعه طلای جدید خریدید و می خواهید رنگ سایر قطعات طلای خود را با آن ست کنید.

تبدیل طلای زرد به سفید

تبدیل طلای زرد به سفید

طول عمر رنگ سفید روی طلای زرد

اجازه بدهید به این سوال صادقانه پاسخ دهیم. ماندگاری رنگ سفید روی طلا به اندازه‌ی ماندگاری قطعه‌ای که به طور کامل از طلای سفید ساخته شده باشد نیست. واقعیت این است که لایه‌ی روی طلا در اثر استفاده و به مرور زمان از بین خواهد رفت و همیشگی نیست. البته هر چه قدر لایه طلای سفید ضخیم‌تر باشد و کمتر در اثر عوامل فرسایشی قرار بگیرد، طول عمر بیشتری خواهد داشت.

 

نگهداری از طلای سفید شده پس از تبدیل طلای زرد به سفید

همان طور که در قسمت قبلی اشاره کردیم طول عمر رنگ سفید روی طلای زرد زیاد نیست، اما با برخی از مراقبت ها می توان ماندگاری رنگ روی طلا را افزایش داد.

اولین راه حل این است که طلاهای رنگ شده را به صورت روزانه استفاده نکنید. به خصوص اگر با آب سر و کار زیادی دارید. بخصوص زمانی که کار شما شامل استفاده از مواد شوینده است. یا حتماً در زمان استحمام، آنها را درآورد.

یک مورد دیگر که می تواند رنگ طلای سفید را روی طلای زرد افزایش دهد؛ نحوه نظافت آن ها است. برای تمیز کردن طلای خود از صابون استفاده کنید و به هیچ عنوان از شوینده های قوی استفاده نکنید. طلا را به مدت ده دقیقه در محلول آب و صابون (و نه شوینده‌های قوی‌تر) قرار دهید و سپس آرام با مسواکی نرم یا با انگشتان خود آن را بشویید تا تمیز شود.

بعد از شستن طلای خود حتما آن را کامل آبکشی کنید تا هیچ صابونی روی طلا باقی نماند. بهتر است که طلای خود را یک شب لای دستمال بپیچید که تا صبح خشک شود. همچنین توجه داشته باشید که از پارچه‌های زبر برای خشک کردن آن خودداری کنید.

تبدیل طلای زرد به سفید

تبدیل طلای زرد به سفید

هزینه تبدیل طلای زرد به سفید

هزینه‌ی تبدیل طلای زرد به سفید به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل این است که طلا برای گرفتن رنگ، به چند بار آبکاری نیاز داشته باشد. گاهی اوقات برخی از قطعات طلا نیاز به چند بار آبکاری دارند تا رنگ‌ آنها به صورت یکدست به سفید تغییر کند.

از طرف دیگر اگر طلای شما دارای نگین باشد فرآیند رنگ کردن سخت تر خواهد شد و می تواند روی قیمت تاثیر بگذارد. به ویژه اگر سنگ‌های به کار رفته در کار مانند زمرد، یاقوت، الماس و … ارزشمند باشد؛ زیرا این قطعات قبل از کار باید به طور کامل جدا شده و بعد از آن، مجدداً روی طلا سوار شوند. همین کار اضافی قیمت فرایند را بالا می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *