مقالات

بهترین زمان برای خرید طلا

بهترین زمان برای خرید طلا

یکی از سوالات رایج مشتریان، از ما این است که بهترین زمان برای خرید طلا چه موقعی است؟ جواب این سوال به فاکتورهای زیادی بستگی دارد. خرید و فروش طلا به منظور کسب سود، نیازمند داشتن دانش کافی در این حوزه است. ما در این مطلب به صورت کلی می خواهیم به این موضوع بپردازیم. اگر علاقه مند به این موضوع هستید در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین زمان برای خرید طلا

بهترین زمان برای خرید طلا

چرا باید طلا بخریم؟

قبلا از این که به این سوال پاسخ بدهیم که بهترین زمان برای خرید طلا چه موقعی است؛ بهتر است ابتدا در این مورد صحبت کنیم که چرا باید طلا بخریم.
انسان از دیرباز به منظور حفظ سرمایه خود و افزایش آن بوده است. یکی از روش هایی که اغلب مردم از آن استفاده می کنند خرید طلا است. طلا یک کالای ارزشمند و گرانبها است که می تواند سرمایه شما را بیمه کند. از طرف دیگر:

شما می توانید طلا را در تمام دنیا معامله کنید: خرید و فروش طلا محدود به مکان خاصی نیست. شما در صورتی که از یک کشور به کشور دیگری مهاجرت کنید به راحتی می توانید آنجا طلای خود را بفروشید یا تعویض کنید.

نقدپذیری بالایی دارد: شما در صورتی که نیاز به پول نقد داشته باشید به راحتی می توانید با مراجعه به اولین طلافروشی، طلای خود را بفروشید و به پول نقد تبدیل کنید. به عنوان مثال، در صورتی که سرمایه شما مسکن باشد برای فروش آن ممکن است که مجبور باشید مدت های زیادی صبر کنید یا در صورت نیاز بسیار پایین تر از قیمت بفروشید.

ارزش پول شما را حفظ می کند: اقتصاد جهانی در یک وضعیت بی ثبات قرار دارد؛ بنابراین باید سبد سرمایه گذاری خود را بر اساس دارایی هایی باید بچینید که پرتفوی شما را بیمه کند. اگر دید 3 تا 5 ساله دارید بهترین کار سرمایه گذاری روی طلا است.

نگهداری طلا آسان است: یکی از مهم ترین مزایای خرید طلا، این است که نگهداری و حمل و نقل آن آسان است. شما می توانید طلا را در مکان امن منزل یا در بانک نگهداری کنید و هر زمان که نیاز داشتید به سراغ آن بروید. حتی در صورتی که قصد دارید محل زندگی خود را تغییر دهید به راحتی می توانید طلای خود را انتقال دهید؛ اما اگر دارایی شما زمین باشد، نمی توانید زمین خود را به شهر دیگر ببرید.

خرید و فروش طلا ریسک بسیار پایینی دارد: میزان ضرر در این نوع سرمایه گذاری نسبت به انواع مشابه نزدیک به آن، بسیار کمتر است. طلا همواره در بلند مدت خود را اثبات کرده است و افرادی که روی آن سرمایه گذاری کرده اند همواره سود کرده اند.

بهترین زمان برای خرید طلا

بهترین زمان برای خرید طلا

بهترین زمان خرید طلا

اما بهترین زمان برای خرید طلا را چگونه تشخیص دهیم. شما باید همواره به دو فاکتور عرضه و اقتصاد کلان توجه کنید. قیمت طلا رابطه مستقیمی با عرضه دارد، به نوعی نوسانات ارز تاثیر بسزایی روی قیمت طلا خواهد داشت و اقتصاد کلان همچون: تورم، نرخ بهره بانکی، تحریم‌ها و … در خرید و فروش طلا نقش چشم‌گیری دارد.

هر زمان که قیمت طلای جهانی در بازار جهانی به صورت محسوس دچار تغییر قیمت (افزایش یا کاهش قیمت) می شود در مدت زمان بسیار کوتاهی بر قیمت طلا در کشورهای دنیا نیز تاثیر خود را نشان می دهد؛ بنابراین می توان از این تاثیر جهانی برای تخمین زمان مناسب برای خرید طلا استفاده کرد و شما قبل از خرید طلا بهتر است به این فاکتور توجه کنید.

از طرف دیگر نرخ تورم و قیمت طلا بسیار با هم مرتبط هستند و رابطه کاملا مستقیمی دارند یعنی با افزایش هر کدام، قیمت دیگری نیز افزایش پیدا می کند. برای مثال چون در ایران نرخ تورم، همواره روند صعودی دارد، قیمت طلا نیز افزایش پیدا می کند؛ یعنی تا زمانی که تورم بالا باشد قیمت طلا نیز روند صعودی خواهد داشت.

 

مشاوره برای خرید طلا

توجه داشته باشید که اگر هدف شما کسب سود در بازه کوتاه مدت از خرید و فروش طلا است باید بگوییم که شما نیاز دارید که در این خصوص دانش کافی کسب کنید و با ابزارهای تحلیل طلا آشنا شوید. در غیر این صورت ممکن است ضرر کنید؛ اما اگر هدف شما سرمایه گذاری بلند مدت است می توانید با خیال آسوده تر طلا بخرید.

ما در گالری طلا و جواهری گارنت به مشتریان عزیز خود در خصوص بهترین زمان خرید طلا مشاوره های لازم را ارائه می کنیم. شما می توانید با دنبال کردن پیج اینستاگرام گارنت از جدیدترین اخبار طلا، اطلاع پیدا کنید. هدف ما کسب سود در کنار یکدیگر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *