مقالات

انواع برش الماس را بیشتر بشناسیم

انواع برش الماس را بیشتر بشناسیم

آیا می دانید چه عاملی باعث درخشندگی بی نظیر سنگ الماس می شود؟ اگرچه الماس یک نوع کریستال روشن و با پراکندگی بالای نور است؛ اما درخشندگی آن زمانی می تواند باعث جلوه بخشیدن به سنگ الماس شود که سطح آن توسط تراش کاران حاذقی به شکل های متنوع برش بخورد.
در واقع برش الماس به شکل های گوناگون است که در نهایت باعث منعکس شدن پرتوهای نور می شود. معیار سنجش کیفیت انواع الماس در بازار بر اساس چهار فاکتور نوع برش، رنگ الماس، میزان شفافیت و میزان قیراط آن انجام می شود. با توجه به اهمیت برش الماس در کیفیت و زیبایی آن، در این مطلب به توضیح محبوب ترین انواع برش الماس در دنیا می پردازیم.

 

بررسی برش کاشن الماس

برش کاشن یا برش کوسن یکی از محبوب ترین انواع برش الماس در سال 2022 است که معمولاً برای جواهر الماسی که از ناخالصی کمی برخوردار هستند و در دسته الماس هایی با درجه پاکی بالاتر از si قرار می گیرد؛ استفاده می شود.

برش کوسن معمولاً بزرگ است و به همین علت باعث قابل تشخیص بودن نا خالصی های موجود در یک الماس می شود. شکل اصلی این برش به صورت مربعی است که چهار ضلع آن دارای گوشه های دایره ای هستند. بسیاری از انگشترهای الماس نشان در دنیا با برش کاشن طراحی می شوند.

 

بررسی برش زمرد الماس

کسانی که علاقه بسیاری به سنگ الماس زاویه دار دارند؛ پیشنهاد می شود برای خرید جواهر الماس با برش زمرد اقدام کنند. الماس هایی به صورت برش زمرد تراش داده می شوند؛ معمولاً مشابه شکل هندسی مستطیل هستند که به دلیل پله ای بودن مدل این برش؛ نور را در سطح بیشتری انعکاس می دهند.

انواع برش الماس را بیشتر بشناسیم

انواع برش الماس را بیشتر بشناسیم

بررسی برش پرنسس الماس

یکی از جدید ترین انواع برش الماس در طی چند سال اخیر، برش الماس پرنسس است که به دلیل مربعی و زاویه دار بودن تراش ها؛ به خوبی می توانند نور را منعکس کنند و باعث درخشندگی بی نظیر سنگ با ارزش الماس شوند. از این سبک برش برای تولید بسیاری از انگشترهای نشان درشت و ماکسیمال استفاده می شود.

 

بررسی برش برلیان الماس

پر فروش ترین برش الماس در دنیا، به تراش الماس برلیانت تعلق دارد. امروزه بسیاری از فروشگاه های طلا و جواهر در دنیا، در زمینه فروش الماس برلیان فعالیت می کنند.

این نوع تراش الماس نسبت به سایر تراش ها به دلیل ظرافت بالا، باعث انعکاس بیشتر نور و درخشندگی بی نظیر آن می شود. شکل اصلی برش برلیان؛ به صورت دایره است که از 58 وجه یکسان با سه بخش مختلف تشکیل شده است.

 

بررسی برش بیضی الماس

برش بیضی الماس نمونه ای از یک برش با شکوه و با اصالت است که تنها مورد توجه افرادی که علاقمند به اکسسوری خاص و کلاسیک هستند؛ قرار می گیرد. این نوع برش الماس در نهایت باعث تبدیل الماس به شکل دایره ای کشیده می شود که اگر به درستی انجام شود؛ مانند برش برلیان با درخشندگی و جلوه فوق العاده زیبایی همراه است.

 

بررسی تراش آشر الماس

برش آشر نوع دیگری از برش الماس به شکل زمرد است که به دلیل ساخت آن توسط برادران آشر؛ به این نام شناخته می شود. ساختار برش آشر و برش زمرد بسیار شبیه به یکدیگر است؛ به طوری که پله ای بودن برش آن به آسانی قابل تشخیص است.

وجه تمایز برش آشر و برش الماس زمرد این است که در ساختار اشکال هندسی آن ها تفاوت هایی وجود دارد. در واقع برش آشر مربعی شکل و برش زمرد مستطیل شکل تراش می خورد. در طی چند سال اخیر از این سبک برش برای درست کردن گردنبند و انگشترهای مینیمال و زیبا با سنگ الماس استفاده می شود.

 

بررسی تراش مارکیز سنگ الماس

اگر به دنبال یک الماس نادر و کمیاب برای نشان انگشتر، گوشواره یا گردنبند خود هستید؛ پیشنهاد ما به شما؛ خرید الماسی است که به صورت مارکیز برش خورده است. الماس برش مارکیز نمونه ای کمیاب و بسیار گران قیمت است که تعداد معدودی از افراد قادر به خرید آن هستند. تعداد تراش هندسی ایجاد شده روی سنگ الماس مارکیز یک عدد از برش برلیان الماس بیشتر است.

بسیاری از طراحان ظاهر این الماس را به یک قایق کوچک یا طرحی از یک لبخند تشبیه کرده اند. این الماس زیبا یک اکسسوری مناسب برای افرادی است که علاقمند به سبک استایل رسمی هستند و از سنگ های ظریف و خاص برای جلوه بیشتر استایل خود استفاده می کنند.

انواع برش الماس را بیشتر بشناسیم

انواع برش الماس را بیشتر بشناسیم

کلام آخر

در مطلب بالا به بررسی برخی از انواع برش الماس پرداختیم. دانستیم که طراحان طلا و جواهر، با ایجاد برش های متعدد روی سنگ الماس باعث شکل دهی و درخشندگی آن می شوند. برش ایجاد شده روی سنگ الماس در قیمت و زیبایی آن بسیار تأثیرگذار است.
برلیان نمونه ای از گران ترین و پرطرفدار ترین برش سنگ الماس است که امروزه در فروشگاه های مدرن طلا و جواهر به فروش می رسد. اگر قصد خرید الماس با برش های مختلف برلیان، مارکیز و…را دارید؛ می توانید به گالری طلا و جواهر گارنت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *