مقالات

آیا طلای دست دوم بخریم یا نه؟

خرید طلای دست دوم

در سال های اخیر به دنبال نوسانات قیمت طلا، فروش و خرید طلای دست دوم رونق زیادی پیدا کرده است. با توجه به همین موضوع یکی از سوالات مهم مشتریان گالری طلا و جواهر گارنت این است که آیا طلای دست دوم بخریم یا نه؟

ما در این مقاله می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم. اگر شما هم قصد خرید طلای دست دوم به منظور سرمایه گذاری دارید در ادامه با ما همراه باشید.

 

خرید طلا برای سرمایه گذاری

با توجه به اینکه قیمت طلا در سال های اخیر با افزایش قیمت همراه بوده است، برخی از افراد با خرید طلای دست دوم قصد دارند تا سرمایه خود را از تورم حفظ کنند. خرید طلا همواره یکی از گزینه های مناسب برای حفظ سرمایه است.

طلا همواره متقاضی دارد و چه به عنوان وسیله ی ذخیره ارزش و چه به عنوان یک کانی ارزشمند در فعالیت های صنعتی و چه به عنوان یک وسیله ی زینتی، مورد استفاده و قبول تمام کشورها بوده است.

اما اگر به سرمایه گذاری طلا به عنوان یک شغل اصلی نگاه می کنید باید دانش خود را در این حوزه افزایش دهید تا بتوانید تحلیل درستی از بازار داشته باشید.

خرید طلای دست دوم

خرید طلای دست دوم

خرید طلای دست دوم

خرید طلای دست دوم با ریسک های زیادی همراه است و باید مراقب باشید که طلای تقلبی به شما نفروشند. متاسفانه گزارش های بسیاری مبنی بر فروش طلای تقلبی ثبت شده است؛ زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که طلای کار کرده و خریداری شده شما اصل باشد.

همچنین در اغلب موارد طلاهای دست دوم فاکتور ندارد و ممکن است در خرید و فروش آن به مشکل بر بخورید؛ زیرا طلافروشی های معتبر هرگز طلای دست دوم بدون فاکتور را نمی خرند.

از طرف دیگر اگر قصد خرید طلای دست دوم را دارید تا آن را استفاده کنید باید توجه داشته باشید که به دلیل اینکه مصنوعات طلای دست دوم بارها استفاده شده اند، ممکن است دچار خط و خش شده باشند؛ بنابراین اگر شما کسی هستید که به این موضوع حساس هستید بهتر است از خرید طلای دست دوم صرف نظر کنید.

در نهایت باید توجه داشته باشید که طبق قوانین کشور ما، فروش طلای دست دوم (کم اجرت و بدون اجرت) قانونی نیست و هر واحد صنفی که نسبت به فروش اینگونه طلا اقدام کند، خلاف قانون عمل کرده است.

 

طلای آب شده همان طلای دست دوم است؟

یکی از اشتباهات رایج اغلب افراد این است که فکر می کنند طلای آب شده همان طلای دست دوم است. طلای آب شده همان طور که از نام آن مشخص است از آب کردن طلای متفرقه بدست می آید. طلایی که آب می شود می تواند طلای دست دوم یا طلای شکسته باشد. از آنجائی که در کارگاه‌ها، طلای دست دوم و شکسته شده را در کوره‌های مخصوص ریخته‌گری طلا و جواهرات ذوب می‌کنند، به آن طلای آب‌شده می‌گویند.

خرید طلای آب شده هم باید از فروشگاه های طلا و جواهر معتبر باشد زیرا طلای آب شده ممکن است ناخالصی داشته باشد و عیار آن بسیار پایین باشد.

 

خرید سکه بجای طلای دست دوم

ما به مشتریان خود توصیه می کنیم با توجه به ریسک هایی که در ارتباط با خرید طلای دست دوم وجود دارد، سکه طلا بخرند. یکی از مهم ترین مزایای خرید سکه این است که نقد شوندگی بسیار بالایی دارد و می توان به پول نقد تبدیل کرد. از طرف دیگر افرادی که قصد کسب سود از طریق نوسان گیری از طلا را دارند، سکه برای آن ها بسیار مناسب است. در نهایت توجه داشته باشید که بیشترین تقاضا در بازار مربوط به سکه امامی آخرین نسخه‌ی ضرب شده است. ربع سکه نیز که قیمت ‌های پایین‌تری دارد همیشه با تقاضای بیشتری روبه‌رو است.

خرید طلای دست دوم

خرید طلای دست دوم

خرید طلا از گالری گارنت

در صورتی که بودجه محدودی برای خرید طلا دارید به جای خرید طلای دست دوم می توانید طلای نو با وزن پایین بخرید. ما در گالری گارنت آماده ارائه مشاوره رایگان به شما در خصوص خرید طلا هستیم. همچنین می توانید از طریق پیج اینستاگرام کارهای جدید ما را دنبال کنید و خرید خود را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *